همانگونه که از قبل قطعا مطلع از عدم شفافیت هویت و حتی اختفا نام و تصویر اکثر مدعیان حوزه علوم غریبه، چه از گروه توانمند و عالمِ به علوم عرفانی و روحانی و چه گروه دروغگویان همیشه امری بدیهی و عادی بوده؛ آنان از احراز هویت خود هراس دارند !

محمدرضا صادقی سوادکوهی، استاد علوم غریبه و پژوهشگر و نویسنده، که مجموعه‌ درمانگاه معنوی نیز زیر نظر ایشان فعالیت میکند از ابتدا با رویکرد اعتماد و احترام متقابل از معدود افرادی بودند که با راه‌های ارتباطی مستقیم چون تماس تلفنی همیشه در دسترس مخاطبان خود بوده‌اند و تصاویر و ویدئو‌های ایشان به صورت مستمر و رایگان در دسترس عموم است.

یکی از اقدامات نوآورانه و جالب و که مورد توجه مخاطبان است، امکان مشاوره حضوری و ملاقات در فضایی امن و اختصاصی با ایشان در شهر‌های مختلف است. ایشان در ادوار زمانی منظم به شهر های مختلفی چون تهران، قم، اصفهان، مشهد و یزد سفر کرده‌ و نوبت ملاقات برای متقاضیان ارائه کرده‌اند. بیشترین تعداد برنامه ملاقات ایشان علیرغم عدم سکونت‌شان در آن منطقه، مربوط به استان تهران بوده که در آخرین سفرها تعدد مراجعات به حدی بالا رفت که نوبت دهی به مرور و طبق یک برنانه زمانی در ۳ روز متوالی انجام میشد!

استقبال بالای مخاطبان از این ملاقات‌ها تا جایی ادامه داشت که نوبت‌دهی مشتاقان ملاقات نیز از تجمع و ازدحام جمعیت و کمبود زمان برای ملاقات همه عزیزان با استاد کم نکرد؛ اما ...

نظم هر ماهه این سفر‌ها پس از مشکلات امنیتی اخیر کشور که در برخی شهرهای مقصد پر رنگ‌تر هم بود بهم خورد و از ابتدای شهریورماه ۱۴۰۱ هیچ یک از سفر‌ها انجام نشد، این به تنهایی موجب تجمیع درخواست‌های بی شماری برای ملاقات در چند ماه گردید و بسیاری فشار زیادی به سمت مجموعه در جهت تعجیل در انجام برنامه ملاقات آوردند. بر خلاف پا برجا بودن برخی مشکلات و احتمالات و در آستانه سرما و بارش های زمستانی؛ استاد برای احترام به متقاضیان تصمیم گرفتند که در آذر ماه این سفر را انجام دهند. ملاقات در تاریخ ۱۰، ۱۱، ۱۲ آذرماه به مدت سه روز در حوالی مرکز تهران انجام شد و از بیش از ۲۰۰ درخواست، مجموعا ۶۰ نوبت مشاوره به متقاضیان داده شد.

نکته مهم درخصوص این سفرهای کاری این است که ایشان اعلام کردند که زمان دقیق سفر بعدی مشخص نیست و احتمالا با توجه به شرایط جوی زمستان و موارد احتمالی تا پایان امسال صرفا یک سفر دیگر خواهیم داشت. امید آنکه در سال آتی این سفرهای محبوب مجددا به صورت دوره‌ای و منظم انجام شود.

در میانه‌ی این سفر؛ استاد شب جمعه را ساعاتی در آستان امامزاده شاه عبدالعظیم حسنی گذراندند که بخشی از تصاویر ایشان از این مکان مقدس در ری در کانال‌ها منتشر شد.

برای مشاهده ویدئو کلیک کنید